Pożar traw w Koćmierzowie!

IMG_0189

Dnia 14.03.14 około godziny 16:45 reporterzy podczas działań profilaktycznych „Nie! Wypalaniu traw” ujrzeli łunę. Natychmiast udali się w pobliże wału. Dostrzegli pożar traw. Po wstępnym rozpoznaniu adresu reporterzy poinformowali Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Sandomierzu.

Na miejsce zadysponowany został zastęp GCBA 4/16 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sandomierzu. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się około 8 ha suchej trawy i trzciny, pożar się rozprzestrzenia. Na miejsce zadysponowana zostaje jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Skotnikach, a w Złotej zostaje w gotowości. Strażacy z PSP przy użyciu dwóch prądów wody rozpoczęli gaszenie ognia od prawej strony, a jednostka OSP po dojeździe z lewej. Po zgaszeniu największego skupiska ognia na miejsce dojechały zastępy GBA z JRG PSP Sandomierz oraz OSP Bogoria Skotnicka w celu pomocy przy dogaszeniu obszaru zajętego ogniem.

Akcja trwała około 2,5 h. Spaliło się łącznie 10 ha suchej trawy i trzciny. Zginęło wiele zwierząt!

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s