Trawiasta Niedziela

1

 

 

 

 

 

 

 

Pracowita niedziela sandomierskich strażaków! Reporterzy 112Sandomierz pojechali na jedną akcję, a “złapali” trzy kolejne. Pożary były na ul. Żwirki i Wigury, Zajeziorzu, za hutą szkła, obok oczyszczalni ścieków.

Od godziny 13:00 w Sandomierzu zastęp GLBA-Rt został zadysponowany do niewielkiego pożaru na Górach Pieprzowych w Sandomierzu. Pożar zagrażał pobliskim domostwom, więc do działań zadysponowano dodatkowo zastęp GBA. Po około 30 min. działań zastępy, tłumnicami ugasiły pożar.

Zaraz po zakończeniu działań zastępów GLBA i GBA zadysponowany został zastęp GCBA do pożaru traw w Zarzekowicach. Paliło się około 2 ha suchej trawy i trzciny. Podczas gaszenia tłumnicami, nasi reporterzy ujrzeli pożar, prawdopodobnie traw, nieopodal huty szkła. Udali się na miejsce, a po drodze mijał ich zastęp GBA.

Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pali się sucha trawa i trzciny, za wałem obok huty szkła. Działania rozpoczął GBA, a gdy GCBA zakończył wcześniejsze działania niezwłocznie udał się w pobliże huty w celu pomocy “średniakowi”.

Wracając do domu nasi reporterzy ujrzeli następny pożar traw. Palił się wał i trawa za wałem obok oczyszczalni ścieków, gdy chcieli powiadomić Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, ujrzeli dojeżdżającego GLBA-Rt. Paliło się około 3 ha suchej trawy i trzciny. Przy użyciu lini szybkiego natarcia, pożar został przygaszony, a dogaszony tłumnicami. Zastęp GBA, który wracał z okolic huty udał się do pomocy zastępowi GLBA-Rt.

Nasi reporterzy po 3,5h powrócili cali i zdrowi do domów. To jest tylko kilka z niedzielnych pożarów. Całe ręce pracy miała zarówno Państwowa jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Góry Pieprzowe:

Zajeziorze:

Okolice huty szkła:

Wał przy oczyszczalni:

Wideo:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s