Ćwiczenia „Szpital 2014” – 02.06.2014

IMG_5678

Dnia 2 czerwca 2014r. na terenie Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu odbyły się ćwiczenia powiatowe służb ratowniczych pod kryptonimem „Szpital 2014”.Scenariusz obejmował trzy epizody, powodujące określone reakcje służb biorących udział w ćwiczeniach.

Ćwiczenia rozpoczęła ucieczka dwóch pacjentów z zamkniętego oddziału psychiatrycznego, którzy dokonują rozboju i podpalenia wpierw na czwartym piętrze a później na parterze oddziału neurologii. W pierwszej fazie działania prowadzili pracownicy szpitala, szczególnie personel medyczny, na którym ciążyła bezpieczna ewakuacja pacjentów z zagrożonych miejsc. Na miejsce ćwiczeń dojeżdżały co chwile kolejne zastępy Straży Pożarnej. W ćwiczeniach brała również udział grupa antyterrorystów.

Efektowne było zadymienie dwóch korytarzy, przy pomocy teatralnej zadymiarki, która spowodowała włączenie się sygnalizacji pożaru.

Pozorantami w ćwiczeniach byli uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu z klasy o profilu medycznym.

Ćwiczenia pozwoliły zarówno pracownikom szpitala jak i służbom ratowniczym zapoznać się i przypomnieć obowiązujące zasady i procedury użycia sił i środków podczas działań ratowniczo-gaśniczych w budynku szpitala. Przede wszystkim sprawdzone zostało w praktyce współdziałanie jednostek organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej z innymi podmiotami i służbami ratowniczymi na wypadek wystąpienia zagrożenia pożarem w obiekcie Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu.


 

W ćwiczeniach wzięli udział:

-Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu oraz jednostki OSP z terenu powiatu – łącznie 75 strażaków KSRG,

-Miejski Zespół Zarzadzania Kryzysowego,

-Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego,

-Komenda Powiatowa Policji w Sandomierzu,

-Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego

-Grupa Ratownictwa PCK Sandomierz,

-Straż Miejska w Sandomierzu, 

-Firma Ochroniarska „ARGUS”


Ze względu na specyfikę obiektu każda z ćwiczących służb i instytucji wyniosła wnioski i uwagi które pozwolą na coraz doskonalsze współdziałanie w ramach systemu ratowniczo–gaśniczego na terenie powiatu sandomierskiego.


GALERIA ZDJĘĆ:

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s