Uratowali mienie przed spaleniem

obrazek3.php

Sandomierscy policjanci na jednej z posesji w gminie Dwikozy ugasili pożar w zarzewiu ognia. Powstał on prawdopodobnie w wyniku samozapalenia. Funkcjonariusze nie dopuścili do rozprzestrzenienia się ognia na budynki mieszkalne i gospodarcze.

Do zdarzenia doszło wczoraj [31.07.2014] tuż przed północą. Policjanci, tj. st. sierż. Michał Ślusarz i post. Dariusz Czajkowski z Komisariatu Policji w Dwikozach patrolowali teren miejscowości Bożydar w gminie Dwikozy. Tam właśnie na jednej z posesji, kilka metrów od budynku mieszkalnego, wiaty garażowej oraz pomieszczeń gospodarczych, we wnętrzu szklarni mundurowi zauważyli płomienie. Pod wiatą garażową stał skuter, a jego zbiornik wypełniony był benzyną.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do ich gaszenia. Obudzili właściciela posesji i wspólnie przy wykorzystaniu wody bieżącej ugasili pożar.

Prawdopodobnie w skutek wysokiej temperatury i nagrzanej szklarni w jej wnętrzu doszło do samozapalenia. Spaleniu uległy skrzynki z cebulą. Ogień sięgnął także tzw. stołu wykonanego z desek oraz znajdującej się na nim plastikowej folii. Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantów zagrożenie pożarowe zostało zażegnane.
Na szczęście nikt z domowników w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Źródło: KPP Sandomierz


 

ZDJĘCIA

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s