Wybuch butli gazowej w Kobiernikach!

5

Dnia 16.10.2014r. około godziny 23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował trzy zastępy (GBA, GCBA, GLBA-Rt). Po dojeździe na miejsce, strażacy stwierdzili zawalenie części dwukondygnacyjnego budynku.

Ratownicy natychmiast przystąpili do ewakuacji i udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej znajdującej się w budynku, która później została przekazana przybyłemu na miejsce zespołowi Specjalistycznemu Pogotowia Ratunkowego. Następnie zaczęto przy pomocy kamery termowizyjnej przeszukiwać gruzowisko, budynek  i okolice terenu działki, m.in. w celu sprawdzenia, czy nie ma innych osób poszkodowanych, przy czym zauważono tlącą się część schodów – podano jeden prąd wody. Gdy nie znaleziono żadnej innej osoby poszkodowanej przystąpiono do odgruzowywania i sprawdzania stabilności pozostałej części budynku. Po odgruzowaniu ponownie sprawdzony został budynek i teren działki.

Podczas sprawdzania budynku znalezione zostały dwie nieuszkodzone butle propan-butan 11 kg, które zostały zabezpieczone.

Na miejscu pojawiły się również dwa radiowozy Policji.
Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu i Dowódca JRG Sandomierz.


GALERIA

 

Informację i zdjęcia: KP PSP Sandomierz

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s