Pożegnanie ze służbą asp. sztab. Jana Makowskiego!

6_fot; KP PSP Sandomierz

W dniu 29 stycznia odbyła się uroczysta zmiana służby w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej z udziałem również wszystkich pracowników KP PSP w Sandomierzu.

Podniosłego charakteru nadał asp. sztab. Jan Makowski, dla którego była to ostatnia zamiana służby w mundurze czynnego sandomierskiego strażaka, ponieważ po 28 latach postanowił przejść na zaopatrzenie emerytalne.

Uroczystego pożegnania dokonali mł. bryg. Rafał Gajewicz p.o. komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu, oraz dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej kpt. Piotr Krytusa.

Pan asp. sztab. Jan Makowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 roku jako pomocnik przodownika roty w Zawodowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

W roku 2003 roku ukończył zaoczne studium w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie z tytułem technik pożarnictwa i awansowany został do stopnia  młodszego aspiranta. Od  2012 roku st. asp. Jan Makowski został mianowany na stanowisko dowódcy zastępu – na którym to, stanowisku pełnił służbę do dnia dzisiejszego.

Pan asp. sztab. Jan Makowski w czasie swej 28-letniej służby dał się poznać jako funkcjonariusz wzorowo wykonujący powierzone zadania służbowe, a przede wszystkim dobry kolega, na którym można polegać!

Brał udział w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych, m.in.: w gaszeniu pożaru lasu koło Kuźni Raciborskiej w 1992 roku, jak również w działaniach powodziowych na terenie powiatu staszowskiego w 1997 roku  oraz na terenie powiatu sandomierskiego (2001, 2010, 2014r.) Niejednokrotnie reprezentował Komendę Powiatową PSP w Sandomierzu podczas zawodów w sportach pożarniczych jak również w innych dyscyplinach sportowych.

Za swoja działalność był wielokrotnie awansowany, odznaczany i nagradzany, między innymi:

– Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę
– Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
– Srebrny Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa
.

Info&zdjęcia: KP PSP Sandomierz


GALERIA


Ze swojej strony chcielibyśmy podziękować panu asp. sztab. Janowi za cenne rady i nas motywowanie do dalszej pracy! Dziękujemy!! 🙂

 

 

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s