Wybuch gazu w Zawichoście!

3_fot; KP PSP Sandomierz

01 marca b.r. po godzinie 13 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Zawichoście. Natychmiast wysłane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Sandomierza oraz OSP Zawichost i Dziurów.

Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, że pali się wnętrze parterowego budynku mieszkalnego. Ze względu na szybkie przybycie pierwszych zastępów udało się pożar opanować w początkowej jego fazie, co z uwagi na zwartą zabudowę i palne elementy budynków i wyposażenia było bardzo istotne. W międzyczasie udzielali pierwszej pomocy poparzonemu mężczyźnie, który w chwili zdarzenia znajdował się wraz z właścicielką w budynku.

Niezbędne było wezwanie Pogotowia Energetycznego i Gazowego oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w celu odcięcia mediów a przede wszystkim dopływu wody z sieci miejskiej ponieważ w wyniku pożaru uszkodzona została rura z wodą, która zaczęła zalewać mieszkanie. Po odcięciu mediów w obiekcie i dogaszeniu ognia strażacy przystąpili do wypompowywania wody i przewietrzenia pomieszczeń.

Prawdopodobnie wybuch gazu propan – butan nastąpił podczas wymiany butli do kuchenki gazowej.

Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego oprócz poszkodowanego mężczyzny zabrał do szpitala również właścicielkę mieszkania.

W działaniach brało udział łącznie 7 samochodów ratowniczo – gaśniczych, w tym 5 z KP PSP Sandomierz, 1 OSP Zawichost, 1 OSP Dziurów.


GALERIA

Źródło: KP PSP Sandomierz

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s