Zadymienie w bursie szkolnej!

img_1445

W dniu 03 lutego 2017r. około godziny 16:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie od portiera o zadymieniu w bursie szkolnej na ul. Wojska Polskiego w Sandomierzu.

Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy GBA, GCBA oraz SH-25 oraz zaalarmowano jednostkę OSP Obrazów, która miała pozostać w gotowości w celu zabezpieczenia powiatu.

Po dojeździe na miejsce rozpoznano, że z jednego z pokoi na pierwszym piętrze wydobywa się gryzący dym. Rozwinięta została linia gaśnicza, z którą do budynku weszła rota w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W pomieszczeniu nie zlokalizowano ognia, a po otworzeniu okien i przewietrzeniu pomieszczenia zauważono naczynie, w którym znajdowała się niezidentyfikowana substancja.

Po chwili na miejscu działań pojawił się pracownik, który poinformował, że wraz z nieobecnością lokatorów przez okres ferii w pokojach odbywa się dezynfekcja łóżek. Do tego celu podgrzewana jest substancja w naczyniu, która wytwarza dym oraz dziwny zapach, jednak nie był o tym poinformowany portier, który wezwał na miejsce służby.

Ratownicy przewietrzyli pomieszczenie oraz sprawdzili je przy użyciu czujnika wielogazowego.

Po około godzinie działania zostały zakończone. Na miejscu obecny był patrol Policji.

 


GALERIA

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s