Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem! Kampania „Idź bezpiecznie!” wystartowała!

zdjecie-przejscia

15 lutego br. Portal Fotografii Ratowniczej 112Sandomierz – Ratownictwo powiatu Sandomierskiego rozpoczął przygotowywaną od długiego czasu Kampanię  „Idź bezpiecznie!”, mającą na celu zasygnalizowanie władzom powiatu sandomierskiego problemu z utrzymaniem bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

Reporterzy odnieśli się do sygnałów otrzymywanych od czytelników portalu oraz przeprowadzili własne badania i długotrwałą obserwację wskazanego przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza w Sandomierzu.

16409717_1242981612462342_703414231_o

Na podstawie otrzymanych wyników oraz statystyk udostępnionych przez Komendanta Powiatowego Policji, przedstawiono członkom Rady Powiatu w Sandomierzu zaobserwowane sytuacje i zaproponowano innowacyjne rozwiązanie mające na celu eliminację zdiagnozowanych zagrożeń.

Pomysł przedstawiony przez redaktorów portalu jest realnym wsparciem zarówno dla osób pieszych, jak i kierowców.

Wspierając się projektem firmy Euro Asfalt o nazwie APP „Zebra” Premium, staraliśmy się zobrazować nasz pomysł.

zdjecie-przejscia

Podczas sesji Rady Powiatu przedstawiono prezentację multimedialną oraz krótki komentarz do sytuacji jakie zaistniały podczas w.w. badań.

Aktywne Przejście dla Pieszych „Zebra” to inteligentny system aktywnego przejścia dla pieszych, który informuję kierowcę o osobie poruszającej się na przejściu dla pieszych. Posiada zsynchronizowany ze sobą pulsujący system świateł poziomych (w postaci oświetlenia w technologii LED w nawierzchni) oraz pionowych (lampy ostrzegawcze wraz ze znakiem informacyjnym). Ponadto przed przejściem dla pieszych droga pokryta jest systemem antypoślizgowym (nawierzchnia antypoślizgowa, skracająca drogę hamowania).

Spodziewamy się, że sytuacja spostrzeżona przez naszych czytelników oraz nas samych zostanie zauważona również przez władze. Mamy nadzieję, że nasza kampania zostanie zakończona sukcesem.

Opracowanie: Michał Niezgoda [112Sandomierz]
Tomasz Marzec [112Sandomierz]
Foto/Video: Euro Asfalt S.p. z.o.o

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s