Przejście na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. mgr inż. Janusza Tasaka!

kppsp_11

W dniu 24 lutego 2017r. o godzinie 10.00 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu odbył się uroczysty apel pożegnalny starszego brygadiera mgr inż. Janusza Tasaka, który w wyniku przejścia na zaopatrzenie emerytalne został odwołany z funkcji Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu.

Apel rozpoczął się złożeniem meldunku o rozpoczęciu uroczystości do zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Roberta Sabata, przez dowódcę uroczystości, po czym przywitano zaproszonych gości.

Następnie odczytana została decyzja Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej o odwołaniu st. bryg. Janusza Tasaka ze stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu.

Po odczytaniu ww. decyzji, st. bryg. Janusz Tasak ucałował sztandar Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu, a w zastępach JRG Sandomierz symbolicznie włączono sygnały świetlno-dźwiękowe.

Późniejszym elementem uroczystości było powołanie mł. bryg. mgr Bogusława Karbowniczka na stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu oraz wyprowadzenie sztandaru.

Na koniec uroczystości odbyły się przemowy oraz podziękowania zaproszonych gości, po czym dowódca uroczystości złożył meldunek o zakończeniu uroczystości.

 


St. bryg. Janusz Tasak swoją przygodę z mundurem rozpoczął od Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie rozpoczął studia w 1987 r. W swojej wieloletniej służbie w ochronie przeciwpożarowej zajmował szereg stanowisk służbowych, m.in. dowódcy sekcji, zastępcy dyżurnego operacyjnego, dowódcy zmiany, starszego specjalisty, zastępcy naczelnika wydziału, naczelnika wydziału, zastępcy dowódcy JRG w Starachowicach, dowódcy JRG Starachowice. W dniu 15 marca 2016r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

St. bryg. Janusz Tasak wiele razy dowodził skomplikowanymi działaniami. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami wykazał się m.in. podczas powodzi w 2010 roku.


 GALERIA

 


Komendant st. bryg. Janusz Tasak wspierał nasz portal, pomagał nam oraz motywował nas do dalszej pracy, za co serdecznie dziękujemy! Panie komendancie,  dziękujemy za służbę oraz życzymy samych sukcesów i pomyślności! 🙂 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s