Pożar pustostanu na ul. Kolejowej w Dwikozach!

 

img_2512

W dniu 25 lutego 2017r., tuż przed godziną 21.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na ul. Kolejowej w Dwikozach.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane zastępy GBA i GCBA z JRG Sandomierz, a także pobliskie jednostki OSP – Dwikozy, Słupcza oraz Mściów-Nowy Kamień.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów rozpoznano, że ogniem objęty jest drewniany, parterowy pustostan, a w środku nie przebywa żadna osoba. Po rozpoznaniu, teren działań oświetlono najaśnicami i masztem oświetleniowym, a także rozwinięto linie gaśnicze oraz podano dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt.

Po opanowaniu ognia rozpoczęto dogaszanie tlących się elementów i sprawdzanie budynku przy pomocy kamery termowizyjnej. Następnie przy użyciu sprzętu burzącego rozbierane były nadpalone elementy budynku, które później przelewano wodą.

Po ugaszeniu budynek został sprawdzony na ewentualne zarzewia ognia. Na miejscu pracowało 5 zastępów Straży Pożarnej, a także obecny był patrol Policji oraz Pogotowie Energetyczne.

 


GALERIA

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s