Pożar na ul. Staromiejskiej w Sandomierzu!

img_2662

Po godzinie 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w opuszczonym budynku przy ul. Staromiejskiej w Sandomierzu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Sandomierz oraz dwa patrole Policji.

Po dojeździe zastępów na miejsce akcji okazało się, że pożarem objęty jest cały pustostan – parter i poddasze. Dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpiły do gaszenia pożaru przy użyciu dwóch prądów wody w natarciu. Na miejsce dodatkowo zadysponowano zastęp kolejny zastęp GBA (471[T]22) z JRG Sandomierz oraz GCBA Jelcz z OSP KSRG Mściów, z powodu utrudnionej lokalizacji hydrantów oraz potrzebnego zaopatrzenia wodnego.

Zastępy walczyły z ogniem około godzinę. Następnie trzeba było rozebrać tlące się elementy i przelać je wodą. Fakt, iż budynek był prawie w całości drewniany sprzyjał rozprzestrzenianiu się ognia. Istniało również podejrzenie, że w budynku mogą znajdować się osoby, ponieważ często przebywali w nim bezdomni.

Działania trwały około 2 godzin. Na miejscu było łącznie 4 zastępy straży pożarnej, a także zastęp GBA z OSP KSRG Złota pełnił zabezpieczenie powiatu stacjonując na terenie remizy Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

W pożarze na szczęście nie został nikt poszkodowany.

 


GALERIA

Treść: Michał Niezgoda [112Sandomierz]
Foto: Michał Karelus [112Sandomierz]

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s