Piątkowe pożary traw – Kępa Chwałowska, Słupcza, Mściów!

Tuż przed godziną 12, w dniu 17 marca br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Kępa Chwałowska.

Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował jednostkę OSP Winiary. Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar traw i poprosili o zadysponowanie dodatkowych jednostek. Na miejsce został zadysponowany zastęp z OSP Złota.

Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, w których używali tłumic, linii szybkiego natarcia oraz zraszaczy zamontowanych na samochodzie gaśniczym. Działania zostały zakończone  o godzinie 13:20. Spaleniu uległo ponad 5 hektarów.

Następnie dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Sandomierz przekierował jednostkę ochotników ze Złotej do pożaru traw w międzywalu Wisły w miejscowości Mściów, a jednostkę z Winiar do Słupczy, gdzie także paliły się trawy.


Po dojechaniu w okolice pożaru w miejscowości Słupcza, ochotnicy musieli udać się pieszo na miejsce pożaru ze względu na brak dróg dojazdowych.

Rozpoznano, że palą się nieużytki wzdłuż torów kolejowych. Przystąpiono do gaszenia pożaru przy pomocy tłumic. Spaleniu uległo około 3 hektarów traw i krzaków.


Jednostka z OSP Winiary po ugaszeniu pożaru w Słupczy, również udała się do Mściowa.
Miał tam miejsce duży pożar traw, w wyniku którego spaleniu uległo około 20 hektarów suchych traw.

Na miejscu działały zastępy z JRG Sandomierz, OSP Dwikozy, OSP Słupcza, OSP Obrazów, OSP Samborzec, OSP Złota oraz OSP Winiary.

 

APELUJEMY O NIE WYPALANIE TRAW! W WYNIKU WYPALANIA ZATRUWANE JEST ŚRODOWISKO, A TAKŻE GINIE MNÓSTWO ZWIERZĄT – MOŻNA TO DOSTRZEC NA DWÓCH OPUBLIKOWANYCH PRZEZ NAS ZDJĘCIACH. WIĘCEJ – KLIK!


GALERIA

KĘPA CHWAŁOWSKA

 

SŁUPCZA

 

MŚCIÓW

 

Jedno ze zdjęć w galerii z pożaru w Mściowie otrzymaliśmy w wiadomości od naszego czytelnika Macieja Brody. Zdjęcie przedstawia pożar widziany z miejscowości Gorzyce! Dziękujemy za nadesłanie zdjęcia!

Foto&info: Rafał Skubida [112Sandomierz]

 

 

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s