Pożar domu w miejscowości Świniary Nowe!

Dnia 23 marca 2017r., o godzinie 8:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie od Policji z informacją, że z jednego z domów w Świniarach Nowych wydobywają się kłęby dymu.

Na miejsce zadysponowane zostały cztery zastępy z JRG Sandomierz, jeden zastęp z JRG Tarnobrzeg, a także jednostki OSP Łoniów oraz OSP Świniary. Natomiast dyżurny Policji, na miejsce wysłał patrol z Komisariatu Policji w Koprzywnicy. Dodatkowo do zdarzenia udał się Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce jako pierwszy dotarł patrol Policji, który na miejscu zastał zgromadzonych ludzi. Z informacji wynikało, że w budynku może znajdować się osoba, której życie jest zagrożone. Funkcjonariusze bez chwili zawahania weszli do budynku, korzystając z okna, które znajdowało się w jednym z pokoi.

Policjanci szybko dostali się do kuchni, gdzie ogień objął meble, kuchenkę gazową oraz materiały z tworzywa sztucznego znajdujące się w pomieszczeniu. Na podłodze dostrzegli leżącego mężczyznę, którego wydostali na zewnątrz.

Strażacy ochotnicy po dotarciu na miejsce przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Następnie na miejsce dotarły zastępy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, podając prądy wody. Po opanowaniu ognia przystąpiono do oddymiania budynku, a także sprawdzania go przy pomocy kamery termowizyjnej. Natomiast Zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę poszkodowaną.

Poszkodowany mężczyzna w wieku 87/88 lat, który doznał poparzenia górnych dróg oddechowych został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


GALERIA

Jedno ze zdjęć przedstawia funkcjonariuszy, którzy zachowali zimną krew i swoim zachowaniem w dużym stopniu ocalili życie drugiego człowieka. 

Fot. Świętokrzyska Policja/Policja.pl
Info: Oficer Prasowy KP PSP Sandomierz oraz KPP Sandomierz
Tekst: Michał Karelus [112Sandomierz]

Reklamy

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s