Zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych w miejscowości Olbierzowice!

Dnia 13 sierpnia br. o godzinie 15:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Olbierzowice (gmina Klimontów).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie pięć osób w tym trzyletnie dziecko.

W skutek zderzenia jedna osoba została uwięziona w pojeździe, pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu do osoby uwięzionej, co umożliwiło udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazanie jej pod opiekę ZRM.

W trakcie wykonywanych czynności ratowniczych ZRM poinformował kierującego działaniem ratowniczym, że na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

KDR polecił przygotować zastępcze lądowisko dla śmigłowca na pobliskim polu obok miejsca zdarzenia. Po przygotowaniu lądowiska jeden z ratowników nadzorował przyjęcie śmigłowca, który bezpiecznie wylądował w wyznaczonym miejscu. Po zbadaniu osoby poszkodowanej ratownicy udzieli pomocy w transporcie osoby do śmigłowca LPR, który zabrał osobę do SOR.

Samochody osobowe zostały usunięte z drogi na pobocze, następnie dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów.

Dalsze czynności prowadzi Policja.

W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Sandomierz i trzy zastępy OSP, ZRM, LPR, Policja.

 


GALERIA

 

Foto&tekst: KP PSP Sandomierz

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s