Wypadek drogowy na ul. Kwiatkowskiego!

W dniu 27 października br. około godziny 22.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego z ul. Ożarowską.  

Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy GBA oraz zastęp GCBA z JRG Sandomierz, dwa zespoły PRM ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach o/ Sandomierz, a także Policja.

Po dojeździe na miejsce rozpoznano, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi z autokarem, który przewoził 25 obywateli Ukrainy. Samochodem osobowym podróżowało 5 osób. Świadkowie zdarzenia natychmiast postanowili pomóc poszkodowanym oraz w pewnym stopniu zabezpieczyć miejsce zdarzenia, m.in. odpięli akumulator w pojeździe osobowym.

Strażacy natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, wraz z przybyłymi na miejsce Zespołami Ratownictwa Medycznego, a także zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przystąpili do neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów.

W wyniku wypadku cztery osobowy podróżujące samochodem osobowym zostały przewiezione do Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Nikt z podróżujących autokarem nie został ranny.

Następnie na miejsce zdarzenia przybył zespół techniki kryminalistycznej, który prowadził oględziny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym rozpoczęła manewr skrętu  w lewo i w tym momencie doszło do zderzenia z jadącym prosto, z przeciwnej strony autokarem.

Odcinek drogi od myjni do skrzyżowania był zamknięty.

Na miejscu zdarzenia obecny był zastępca Komendanta Powiatowego PSP
w Sandomierzu kpt. Andrzej Włodarczyk.


GALERIA

Fot. Michał Karelus /112Sandomierz

 

Informacje o Michał Karelus

Redaktor Naczelny oraz fotoreporter portalu 112Sandomierz - Ratownictwo powiatu sandomierskiego. Ratownik Wodny oraz pasjonat szeroko pojętego ratownictwa, a także fotografii.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s